Posilovny, tělocvičny a běžecké stezky jsou místem, kde většina žen nosí legíny.
Mít tolik možností, pokud jde o dámské legíny na cvičení, je dobrý problém, protože nyní můžete být během cvičení nebo kdekoli na cestách mít současně pohodlí a styl. Ne všechny dámské sportovní legíny jsou však totožné, co funguje nejlépe pro váš dlouhý běh, vám může bránit v rozsahu pohybu během power jógy nebo se vám mohou rolovat v pase, když cvičíte dřep. Jak správně vybrat legíny pro konkrétní sportovní aktivitu?
Dámské legíny na cvičení, stejně jako všechny ostatní typy kalhot, jsou vyráběny v různých stylech a délkách. Většina sportovních legín, které najdete online a v obchodech, se vyrábí v jedné z několika různých délek.
Legíny jsou také různě kompresní (elasticita) - od žádné komprese (jako u bavlněných kalhot na jógu) až po vysokou kompresi, o které se předpokládá, že pomáhá zvýšit průtok krve během namáhavého tréninku a napomáhá následné regeneraci.
Výška pasu je dalším faktorem, který je třeba zvážit. Dámské tréninkové legíny s vyšším pasem pomáhají udržet vše více „v bezpečí“ a snižují možnost, že sklouznou během pozice psa intenzivního HIIT tréninku. Volnější střihy, jako u bavlněných kalhot na jógu, nezůstávají tak dobře na svém místě při náročnějších cvičeních (jako je běh), ale jsou pohodlnější pro každodenní nošení.
Většina žen vybírá legíny především podle designu. Značky Adidas, Nikde, Lelosi, Puma, Litex jsou sice prvotřídnímu výrobci, navzdory tomu používají k výrobě legín odlišné materiály.
Přírodní vlákna – jako bavlna – sají a zadržují pot, což z něj dělá špatnou volbu pro zpocené tréninky, jako je běh. Z toho důvodu jsou vhodnější pro pomalejší (ale přesto náročných) cvičení - jógu a vzpírání.
Antimikrobiální materiály zabudované do směsí polyesteru a spandexu mohou pomoci odvádět pot (a udržet zápach na uzdě) a zároveň vám poskytnout kompresi a rozsah pohybu, který potřebujete k velkému fyzickému výkonu.
Do chladných měsíců se na aktivitu venku hodí zimní, zateplené legíny.